Kommertskinnisvara turg

Saab näha ehituse mehelikku kaost

05.08.2019KinnisvaraBlog

Arvo Wichmann (sündinud 1967) on Berliinis elav fotograaf ja maalikunstnik, kes on dokumenteerinud oma Tallinna äärelinnas asuva lapsepõlvekodu renoveerimist. Esialgsest praktilise eesmärgiga pildistamisest 2018. aasta suvel, enne suuremaid lammutustöid, on välja kasvanud jätkuv fotoprojekt, mille vahenäitust näeb Positiivi galeriis käesoleva aasta augustis ja septembris.

Näituse kuraator Kristel Schwede ütles, et nii arhitektuuriprojektil, -maketil kui valmis ehitisel on erinevatel etappidel oma esteetiline väärtus. “Kuid mis toimub nende etappide vahele jääval ajal? Arvo Wichmanni fotod võtavad vaatajal käest kinni ning viivad ta ilma tolmumaski ja kiivrita otse vana maja lammutustööde keskele,” sõnas Schwede. “Näitus “Naaber ehitab” väärtustab ehitusprotsessi maskuliinset ja loomingulist kaost, mis muutub hiljem varjatud osaks iga valminud kauni ehitise olemuses.”

Protsesse võib jälgida ja jäädvustada eri moel: erapooletu teadlase visa ja kannatliku tööga, mööduja ruttu kustuva uudishimuga või kirgliku osalemise ja sekkumisega.

Galerii Positiiv osaleb näitusega “Naaber ehitab” satelliidina Tallinna Arhitektuuribiennaalil. Rahvusvahelise arhitektuurifestivali TAB 2019 pealkirjaks on tänavu “Ilu loeb. Ilu tagasitulek” ja avanädal leiab aset 11.-15. septembril.

Allikas: err.ee