Kinnisvaraturu analüüs

Otse kell 19.30: arhitektuuri välkloeng tutvustab Veneetsia biennaali finaliste

13.06.2019KinnisvaraBlog

Villem Tomiste, Anna Mari Liivrand – “Steriilne linn”
Karli Luik, Johan Tali – “Teine Veneetsia”
Kalle Vellevoog, Jiri Tintera, Garri Raagmaa, Martin Pedanik, Paulina Pähn – “Väärikas kahanemine”
Jason Hilgefort – “iFnS”
Aet Ader, Laur Kaunissaare, Mari Hunt, Karin Tõugu, Kadri Klementi – “Deluge”

Kuraatorivõistlusele esitatud kolmeteistkümnest tööst valiti finaalvooru osalema viis. Finaali pääsenute seast valib žürii Eesti esindaja 2020. aastal toimuvale maailma tähtsaimale arhitektuurinäitusele Veneetsias, mille seekordseks peakuraatoriks on arhitekt Hashim Sarkis.

XIV Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni komissari, arhitekt Raul Järgi sõnul soovitakse Veneetsiasse saata põhjalikult läbi mõeldud ja uuritud ideid, mis käsitlevad Eesti nüüdisarhitektuuri olulisi tahke ning suudavad biennaali professionaalsele publikule paeluvalt ja sisukalt rääkida sellest, mis muudab arhitektuuri kaasaegses maailmas oluliseks.

13. juuni välkloengul EKA auditooriumis astuvad kuraatorivõistluse finalistid publiku ja žürii ette ning esitavad oma kontseptsiooni Eesti ekspositsiooni teostamiseks. Sündmuse raames toimub publikuhääletus ning osalejate vahel loositakse välja auhind. Võitja avalikustatakse hiljemalt 21. juunil.

Raul Järg (žürii esimees, arhitekt, EAK juhataja, Veneetsia arhitektuuribiennaali Eesti ekspositsiooni komissar), Andres Kurg (arhitektuuriteadlane, EKA professor ja vanemteadur), Maria Arusoo (kunstiteadlane ja kuraator, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing, Eesti Kaasaegse Kunsti Keskuse juhataja), Laura Linsi (arhitekt, EAL liige, 2018. aasta Eesti väljapaneku kuraator), Roland Reemaa (arhitekt, EAL liige, 2018 Eesti väljapaneku kuraator), Veronika Valk (arhitekt, kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik), Peeter Pere (arhitekt, EAL liige) ja Triin Ojari (Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühing, Eesti Arhitektuurimuuseumi direktor).

Allikas: err.ee