Ehitusuudised

Kohtutäitur Risto Sepp: mis alust on ühel täisjõus mehel keskealise naise vastu kätt tõsta? | Õhtuleht

14.03.2019KinnisvaraBlog

Viga saanud töötaja oli vaatamata sinikatele ja šokile valmis edasi töötama, ent pöördus kolleegide soovitusel siiski arsti poole. „Eile oli tema parem käsi muljutud ja löögist sinine – see avaldus suhteliselt kohe. Ta töötas küll edasi, ent meie tungival nõudmisel läks arsti juurde, et seisund fikseerida,” ütles kohtutäitur Risto Sepp Õhtulehele.

Täna on rünnaku ohvriks langenud naine taas tööpostil. Naise käsi on sinine ja valulik, aga liigub. “Tõenäoliselt on tal ka lihaserebend,” märgib Sepp. „Kuivõrd naine tõstis enda kaitseks käed ette, sai ta kõik hoobid vastu käsivart.”

Tegemist võis olla ettekavatsetud rünnakuga

Samal teemal

Kohtutäitur Sepp kirjeldas, et vastuvõtule tulnud meeskodanik oli alguses käitunud rahumeelselt. „Saabudes registreeris ta ennast sekretäri juures, misjärel pidi umbes 10 minutit ootama. Siis sai kodanik vastuvõtule, mis toimus eraldi boksis.”

Sepa sõnul on videosalvestiselt näha, et vastuvõtt algas rahulikult. „Inimene võeti vastu, umbes viis minutit vesteldi üksmeelselt.” Siis võttis aga jutuajamine ägedamad toonid, vestlus eskaleerus. “Video põhjal võib öelda, et klient ägestus.”

„Küsimus oli üsna väikeses summas ja selle tagastamises,” selgitab Sepp. „Kohtutäituri abiline, kes rünnaku ohvriks langes, selgitas kliendile õiguslikke aluseid, mille pärast ja kuidas rahade tagastamine toimub. Tõenäoliselt oli meesterahva ägestumise aluseks asjaolu, et kohtutäituri abiline ütles talle, et puuduvad õiguslikud alused kinnipeetud raha tagasikandmiseks.”

Sepp usub, et tegemist võis olla ettekavatsetud teoga. „Täpsemad asjaolud selgitab küll välja politsei uurimine, ent videosalvestise põhjal tundub, et toiming oli ettekavatsetud,” märgib Sepp. „Vestluse eskaleerumine rünnakuks toimus nõnda, et ägestunud klient virutas kõigepealt rusikaga vastu kuvarit, nii et see lendas meie töötajale vastu nägu. Siis võttis ta rahulikult laua pealt enda isikuttõendavad dokumendid. Pärast seda haaras lauatelefoni ja viskas sellega töötajat, siis haaras klaviatuuri, rebis selle lahti ja heitis samuti naistöötaja poole. Seejärel kõndis rahulikult büroost minema.”

Intsidendi järel kutsuti politsei

Источник: eestiuudised.ee