Kommertskinnisvara turg

Ilmnesid Vene Kool Eestis juhi korteri läbiotsimise üksikasjad

10.07.2019KinnisvaraBlog

Õiguskaitsjad, kes korraldasid MTÜ Vene Kool Eestis (VKE) juhi Mstislav Russakovi korteris läbiotsimise, võtsid kontrollimiseks kaasa mitte ainult telefoni, vaid isegi tema poja mängukonsooli.

Kornilovi sõnul võttis politsei Russakovi korteris toimunud läbiotsimise käigus kontrollimiseks kaasa kõik teabekandjad ja sidevahendid (pereliikmetele kuuluvad arvutid ja telefonid) ja ka mõned paberdokumendid. Kahtlane tundus õiguskaitsjatele isegi Russakovi poja mängukonsool. Pärast läbiotsimist viidi VKE juht minema.

Kornilovi sõnul korraldati läbiotsimine esmajoones selleks, et leida “mingisuguseid pabereid”, kuid millest nimelt jutt käib, jääb selgusetuks. Enne läbiotsimise lasti Mstislav Russakovil tutvuda vastava taotlusega.

“Nüüd jätkuvad läbiotsimised tõenäoliselt Vene Kool Eestis kontoris,” oletas Kornilov, kes arvab, et politsei sammud on seotud just mittetulundusühingu tegevusega. Nagu lõpuks selgus, osutus tema oletus tõeks. VKE liige Alissa Blintsova kinnitas oma Facebookis, et pärast Mstislav Russakovi korteri läbiotsimist võtsid õiguskaitsjad käsile ühingu kontori.

“Viimastel andmetel korraldas politsei Mstislav Russakovi kodus läbiotsimise, ära võeti kõik elektroonilised andmekandjad ja sidevahendid, samuti mõned paberdokumendid. Misjärel korraldati läbiotsimine MTÜ Vene Kool Eestis kontoris. Russakov ise kontakti ei võta. Advokaadiks kutsusime Leonid Olovjanišnikovi,” seisab Blintsova postituses.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, saadi 9. juuli hommikul teada ühiskondliku inimõigusorganisatsiooni Vene Kool Eestis (VKE) juhi Mstislav Russakovi vahistamisest. Ühingu esindaja Alissa Blintsova sõnul oli Russakov viimases sõnumis Messengeris kirjutanud, et tema uksele koputati ja teatati, et politseist.

Vaatamata tõenditele, et MTÜ “Vene kool Eestis” juht Mstislav Russakov võeti pärast tema korteri läbiotsimist vahi alla, väitsid prokuratuuri esindajad, et keegi ei ole teda “kinni pidanud”.

Allikas: sputnik-news.ee